Lista funcții la data de 30.09.2019

Last Updated: Marti, 15 Octombrie 2019 14:18

Afisari: 12

Instruire practica

Instruire practica,*Masurarea dimensiunilor cu sublerul si micrometrul* realizata de d-nul maistru Florea Radu, la clasa a X-a profesionala, mecanica.

Last Updated: Miercuri, 25 Septembrie 2019 13:49

Afisari: 37

Liceul Tehnologic Ocna Mureș vă invită să participați la activitățile proiectului de parteneriat educațional: “DISEMINARE ȘI SCHIMB DE BUNE PRACTICI”

Liceul Tehnologic Ocna Mureș vă invită să participați la activitățile proiectului de parteneriat educațional: “DISEMINARE  ȘI SCHIMB DE BUNE PRACTICI”,  în perioada 28 mai 2019 și 29 mai, ora 15. Activitățile care se vor derula sunt:

-în ziua de 28 mai 2019, ora 15, locație Casa de Cultură “Ion Sângerean“ a orașului Ocna Mureș:

• Diseminare ghid de bune practici, din proiectul Erasmus derulat

Prof. Câmpean Cristina-coordonator, Prof. Bogdan Dorina

• Diseminare bune practici din activitățile culturale derulate la Casa de Cultură.

D-na Director: Liana Stoica

• Minte sănătoasă, corp sănătos!

Informații medicale, actuale despre impactul stresului asupra omului.

Prof. Popi Adrian

– în ziua de 29 mai 2019, ora 15, locație Liceul Tehnologic Ocna Mureș a orașului Ocna Mureș:

• Prezentarea de produse realizate din confecții metalice

Prof. Maier Mariana și elevi din clasa a IX-a

• Sinteza unor substanțe chimice din deșeuri feroase de la atelierul mecanic.
  • Modelarea unor linii tehnologice de fabricare uleiuri esențiale din levănțică, mentă, busuioc și săpun medicinal

Laborant Szabo Nicoleta, prof. Udrea Maria Elena și elevi din clasele a IX-a și a X-a, Comerț

• Analiza unor produse alimentare

Laborant Szabo Nicoleta, prof. Adrian Popi, elevi din clasele a IX-a și a X-a, Comerț.

Detalii proiect

Coordonator proiect                           Partener de proiect

Prof. Maier Mariana                   Casa de Cultură “Ion Sângerean“ Ocna Mureș

Last Updated: Marti, 21 Mai 2019 19:15

Afisari: 329

Eleve de la Liceul Tehnologic Ocna Mureş, premiate la Festivalul Naţional de Poezie şi Proză “Mihai Eminescu” Botoşani

Elevele Patricia Laszlo şi Estera Zoltan, de la Liceul Tehnologic Ocna Mureş, s-au bucurat, în acest an şcolar, de un frumos debut în lumea poeziei.

Poeziile Patriciei Laszlo au fost apreciate la Concursul Naţional “Ocrotiţi de Eminescu” Blaj, cu Premiul Revistei “Vatra Veche“ Târgu Mureş, cu menţiune la Concursul “Lauda seminţelor celor de faţă şi-n veci tuturor”, iar cele mai recente poezii au fost premiate cu locul I la Festivalul Naţional de Poezie şi Proză “Mihai Eminescu” Botoşani.

Poeziile Esterei Zoltan au fost apreciate cu menţiune la Concursul Naţional “Ocrotiţi de Eminescu”  şi cu premiul III la Festivalul Naţional de Poezie şi Proză  “Mihai Eminescu” Botoşani.

Concursul “Ocrotiţi de Eminescu“ este organizat de către Asociaţiunea Transilvană pentru Literatură şi Cultura Poporului Român - Astra, Despărţământul “Timotei Cipariu” Blaj.

Concursul “Laudă seminţelor celor de faţă şi-n veci tuturor” este organizat de  către Inspectoratul Școlar Judetean Alba şi Casa Corpului Didactic Alba.

Festivalul Naţional de Poezie şi Proză “Mihai Eminescu”  este organizat anual de către Asociaţia Judeţeană a Profesorilor de Limba şi Literatura Română – Botoşani, Colegiul Naţional “Mihai Eminescu” Botoşani în colaborare cu Societatea Culturală“Arlechin” Botoşani, Inspectoratul Scolar Judetean Botosani, Memorialul Ipoteşti – Centrul Naţional de Studii “Mihai Eminescu”, Palatul Copiilor Botoşani şi Fundatia Judeteana pentru Tineret Botosani.
          Încununarea succesului  acestor eleve a reprezentat-o publicarea din versurilor lor în volumul antologic “Conexiuni”, editat de Casa de Cultură a Studenţilor Sibiu, în cadrul Concursului de poezie “Lirismograf”.

Last Updated: Marti, 25 Iunie 2019 17:04

Afisari: 138

DATE PROIECT THE CHANGE AGENT

Activitățile proiectului ,,THE CHANGE AGENT”, contract nr. 2018-EY-PMIP-R1-0016 din cadrul Programului de Educație, Burse, Ucenicie și Antreprenoriatul Tinerilor, finanțat prin Granturile SEE 2014-2021 având un buget de 24.400 eur,  s-au desfășurat respectând Strategia de îmbunătățire a procesului educațional în școlile din județul Alba, în cadrul căreia unitatea noastră școlară este parteneră, înregistrând un grup țintă de 20 elevi și 30 părinți.

Vezi documentul

Last Updated: Luni, 08 Aprilie 2019 16:43