A+ A A-

Campania de la GSCI Ocna Mures cu elevii privind eficienta energetica continua

A treia zi de campanie

Ora 9 – Echipele de elevi au realizat miniafişe pentru popularizarea evenimetului “Ora pamântului”, ce constă în stingerea luminilor sâmbătă, 26.03.2011, între orele 20,30 şi 21,30, totodată îndemnându-i pe elevi să participle în mod active ei şi cunoscuţii lor la acest eveniment.
Ora 10,40 –Echipele de elevi au prezentat conţinutul miniafişelor realizate în fiecare clasă din şcoală şi au invitat pe toţi elevii din şcoală ca să participle la alegerea prin vot a emblemei şi afişului câştigător din cadrul concursurilor “Se caută o emblemă” şi “ Cel mai bun afiş”

Ora 10,50 – “Am găsit emblema campaniei” – ea a fost realizată de eleva Zsigo Noemi, din clasa a XI-a A, diriginte prof. Bleoca Ioana
Lansarea concursului “Clasă economă” - cât de bine putem economisi energia electrică prin simplul gest de a stinge becurile ca să nu ardă degeaba
Ora 11,10 – Multiplicarea emblemei campaniei şi finalizarea afişului de sensibilizare pentru participarea comunităţii din oraş şi din zonă la evenimentul “Ora pământului”

A patra zi de campanie

Ora 9 – Popularizarea campaniei “2in1 – Protejăm mediul şi bugetul economisind energie!” şi a evenimentului de sâmbătă, 26.03.2011, “Ora pământului” prin postarea afişelor realizate în locurile cele mai frecventate din oraş (magazine din centru, piaţă, sediul primăriei din oraş, incinta şcolii)
Ora 14 – Am găsit noi parteneri de campanie: SC Reciclyng Ardeal SRL din Zalău, punct de lucru Ocna-Mureş, reprezentat prin dl. Pirosca Vasile

Contact info

  • 0732 226 688

  • office[at]liceultehnologicocnamures.ro

Viziunea scolii

Educarea tinerilor in spiritul cetateniei democratice, pregatirea lor pentru a fi cetateni demni ai U.E.
Adaptarea ofertei educationale pe piata fortei de munca prin calificare si recalificare.