A+ A A-

Mesajele dumneavoastră

Aici am studiat si eu .Ultima generatie a domnului Vinteler Ioan .Multumiri pe aceasta cale.Daca putem ajuta cu ceva aici suntem.

Andreea Casian


Buna ziua,

Numele meu este Frentiu Tiberiu si sunt unul dintre absolventii acestui liceu, promotia 1979, clasa de chimie. Nu pot decat sa salut initiativa organizatorilor de a sarbatori 40 de ani de invatamant liceal de chimie si nu numai la Ocna Mures. Am observat printre organizatori si unul dintre profesorii mei, dl Augustin Dragut, caruia ii transmit sincere felicitari pentru aceasta frumoasa initiativa.

Acest liceu merita sa fie cunoascut, deoarece a avut o traditie recunoscuta in domeniul chimiei tehnologice mai ales. Poate prin siteul care se injghebeaza acum, liceul poate sa revina acolo unde a fost si sa fie astfel cunoscut de mai multi posibili candidati la admitere. Nu este usor, dar eu cred in revigorarea acestui liceu si va doresc mult succes in anii urmatori.

Cu stima,

Frentiu

Contact info

  • 0732 226 688

  • office[at]liceultehnologicocnamures.ro

Viziunea scolii

Educarea tinerilor in spiritul cetateniei democratice, pregatirea lor pentru a fi cetateni demni ai U.E.
Adaptarea ofertei educationale pe piata fortei de munca prin calificare si recalificare.