A+ A A-

Liceul Tehnologic Ocna Mureş la Campionatul Mondial al Școlilor la Fotbal

              Echipa de fotbal a Liceului Tehnologic din Ocna Mureş a reprezentat judetul Alba  la faza pe zona a competiției naționale a Campionatului Mondial al Școlilor, desfășurată la Târgu Mureș în perioada 21-23 martie 2013, alături de reprezentantele judeţelor Cluj, Mureş, Hunedoara, Satu Mare, Maramureş, Bihor, Arad si Timiş.

              Deşi a fost eliminată în sferturile de finală de reprezentanta judeţului Hunedoara, echipa liceului s-a clasat pe locul 5.

             La Târgu Mureș, delegația liceului a fost condusă de profesorii Sanislav Sebastian şi Vigh Alexandru. Lotul echipei a fost format din următorii elevi: Dobocan şi Bordeian- portari; Şuba, Cociş, Dandoş, Rus, Sârb, Ilea, Popa, Lepşa, Mureşan, Pintea, Tărtăreanu, Brânzeriu, Mărginean, Crişan si Tamaş.

           Mulţumim sponsorilor care au sprijinit echipa liceului- Bâcu Marius şi Cacovean Cornel, fostul preşedinte al cluburilor ASA Târgu Mureş si Steaua Bucureşti.

Prof. Vigh Alexandru

Contact info

  • 0732 226 688

  • office[at]liceultehnologicocnamures.ro

Viziunea scolii

Educarea tinerilor in spiritul cetateniei democratice, pregatirea lor pentru a fi cetateni demni ai U.E.
Adaptarea ofertei educationale pe piata fortei de munca prin calificare si recalificare.