Liceul Tehnologic Ocna Mureș vă invită să participați la activitățile proiectului de parteneriat educațional: “DISEMINARE ȘI SCHIMB DE BUNE PRACTICI”

Liceul Tehnologic Ocna Mureș vă invită să participați la activitățile proiectului de parteneriat educațional: “DISEMINARE  ȘI SCHIMB DE BUNE PRACTICI”,  în perioada 28 mai 2019 și 29 mai, ora 15. Activitățile care se vor derula sunt:

-în ziua de 28 mai 2019, ora 15, locație Casa de Cultură “Ion Sângerean“ a orașului Ocna Mureș:

• Diseminare ghid de bune practici, din proiectul Erasmus derulat

Prof. Câmpean Cristina-coordonator, Prof. Bogdan Dorina

• Diseminare bune practici din activitățile culturale derulate la Casa de Cultură.

D-na Director: Liana Stoica

• Minte sănătoasă, corp sănătos!

Informații medicale, actuale despre impactul stresului asupra omului.

Prof. Popi Adrian

– în ziua de 29 mai 2019, ora 15, locație Liceul Tehnologic Ocna Mureș a orașului Ocna Mureș:

• Prezentarea de produse realizate din confecții metalice

Prof. Maier Mariana și elevi din clasa a IX-a

• Sinteza unor substanțe chimice din deșeuri feroase de la atelierul mecanic.
  • Modelarea unor linii tehnologice de fabricare uleiuri esențiale din levănțică, mentă, busuioc și săpun medicinal

Laborant Szabo Nicoleta, prof. Udrea Maria Elena și elevi din clasele a IX-a și a X-a, Comerț

• Analiza unor produse alimentare

Laborant Szabo Nicoleta, prof. Adrian Popi, elevi din clasele a IX-a și a X-a, Comerț.

Detalii proiect

Coordonator proiect                           Partener de proiect

Prof. Maier Mariana                   Casa de Cultură “Ion Sângerean“ Ocna Mureș