A+ A A-

În atenţia elevilor fi clasele terminale, a XIII-a Seral.


Simulare examenul de bacalaureat 2020, după următorul program:
23 martie- Limba și literatura română
25 martie- Matematică.
Subiectele vor fi trimise de fiecare diriginte elevilor la ora 09:00 iar rezolvările atât letrice cât și în format electronic vor fi trimise dirigintilor.

Misiunea scolii

Continuarea tradiţiei de 60 de ani a şcolii, prin oferirea oportunităţilor de educaţie şi formare profesională, în colaborare cu agenţii economici locali şi prin încercarea de a ne adapta la piaţa forţei de muncă şi la cerinţele actuale ale zonei destul de afectată din punct de vedere economico-financiar. Instituţia noastră se orientează şi spre întărirea dimensiunii antreprenoriale si promovarea calificării şi a competenţelor distinctive ale şcolii în comunitatea regională şi nu numai.

Partener media

Contact info

  • 0732 226 688

  • office[at]liceultehnologicocnamures.ro

Viziunea scolii

Educarea tinerilor in spiritul cetateniei democratice, pregatirea lor pentru a fi cetateni demni ai U.E.
Adaptarea ofertei educationale pe piata fortei de munca prin calificare si recalificare.